وبلاگ تفریحی
درباره ما


آپارات اهنگ,دانلود آهنگ شاد و غمگین,دانلود آهنگ عربی,دانلود آهنگ لری,آهنگباز,آهنگدونی,دانلود آهنگ کردی تهران موزیک,دانلود آهنگ شاد عروسی,دانلود اهنگ شاد رقص,دانلود آهنگ شاد تولد,دانلود اهنگ تو ماشین,دانلود آهنگ زنگ گوشی,سایت دانلود اهنگ,آپارات تصادف,آپارات موسیقی,آپارات اهنگ,آپارات کارتون,آپارات فیلم خارجی,آپارات مستند,آپارات کلیپ خنده دار,فیلم کره ای,دانلود سریال کره ای,دانلود فیلم سینمایی کره ای,عکس بازیگران زن ایرانی,عکس بازیگران مرد ایرانی,عکس خوانندگان


 اخرین جزییات از تغییر قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی
تغییر قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی
جزییات از تغییر قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی
 قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی
وام 25 میلیون تومانی برای خرید خودرو
 اخرین جزییات از تغییر قیمت ماشین با وام 25 میلیون تومانی
تغییر قیمت ماشین با وام 25 میلیون تومانی
تغییر قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی


بانک مرکزی تصمیم گرفته تا ۸۰ درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف ۲۵ میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می‌توان با ۴ میلیون تومان صاحب شد.

 درخیال خودروسازان چه میگذرد؟

بانک مرکزی تصمیم گرفته تا ۸۰ درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف ۲۵ میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می‌توان با ۴ میلیون تومان صاحب شد.دولت بسته رونق اقتصادی در شش ماهه پیش رو را بالاخره رونمایی کرد. این بسته بندهای زیادی داشت که تحریک تقاضا را شاید بتوان شاه بیت همه آنها دانست. برخی روایت‌ها خبر از ۹ هزار میلیارد تومان کالای مانده در انبارها خبر می‌دهند و برخی تولیدکنندگان هم، پای خود را از روی گاز تولید برداشته‌اند و به مانعی به نام موجودی انبار برخورده‌اند. حال دیگر نه تولید برایشان باصرفه است و نه انبارهایشان اجازه تولید بیشتر را می‌دهد.

پشت پرده افزایش ۱۰ میلیونی وام خودرو

شاید در ابتدا دولت این موضوع را خیلی جدی نمی‌پنداشت و معتقد بود که تولیدکنندگان باید خود، بازار را پیدا کنند و شیوه‌هایی را به کار بگیرند که تقاضای مشتریانشان را تحریک کرده و آنها را به خرید وادارد. اما اینگونه نشد؛ یعنی هر چقدر که تولیدکنندگان در بازار زور زدند، به دلیل تفکری که در عامه مردم شکل گرفته بود که بالاخره به زودی تحریم‌ها برداشته می‌شود و کالاها راه ارزانی را در پیش می گیرند، استراتژی‌های فروش آنها شکل نگرفت و همین امر سبب شد تا مانعی بزرگ پیش روی تولید بیشتر و حتی ادامه روند فعالیتشان گذاشته شود.

اکنون این تولیدکنندگان بودند و کالاهایی که در انبار مانده بود. خودرو هم از این قاعده مستثنی نشد و اول کمپینی راه افتاد که مانع از خرید خودروهای داخلی تا ارزان شدن از سوی مردم شود و پس از آن، بازار هم به همین کمپین و رفتارهای مردم واکنش نشان داد و راهی را در پیش گرفت که عملا، هیچ چیز گرمابخش بازار خودرو و رونق معاملات نشد. البته دولت برای تحریک تقاضا، در شورای پول و اعتبار مصوب کرد که وام خودرو به ۱۵ میلیون تومان افزایش یابد؛ در حالیکه تا پیش از آن، بانکها اگر حاضر می شدند که وامی به خریداران خودرو و متقاضیان دریافت این تسهیلات بپردازند، تنها ۷ میلیون تومان پرداخت می شد.

اما مدتی که گذشت، ترفند دولت برای پرداخت وام ۱۵ میلیون تومانی خرید خودرو هم نتوانست سردی را از معاملات خودرو پس بگیرد و گرمابخش بازار باشد. از سوی دیگر، موجودی انبار کارخانجات خودرو هم روز به روز بیشتر می شد و در نتیجه خودروسازان تصمیم گرفتند که ترمز تولید را بکشند؛ در حالیکه آنها مرز تولید یک میلیون دستگاه را هم رد کرده بودند.

حال این، محمدرضا نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که باید دست به قلم می‌شد و شاید از بحرانی در صنعت خودرو به دلیل سردی بازار می گفت. او که البته پای نامه‌ای را به درخواست علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی امضا کرد که هشدار می داد رکود دارد به بحران تبدیل می شود؛ به صراحت از موجودی انبار کارخانجات خودرو گفت. در این نامه ذکر شده بود که در صنعت خودرو صورت‌های مالی، زیان انباشته ای معادل ۴.۲۰۰ میلیارد تومان را نشان می دهد و این در حالی است که به دلیل بحران نقدینگی، صنعت مزبور در معرض توقف است و موجودی انبار محصول خودروسازان به متجاوز از ۱۰۰.۰۰۰ خودرو کف کارخانه رسیده است.

البته کار به همین جا هم ختم نشد. بلکه خودرو که یکی از پیشران‌های رشد اقتصادی بود و در سال گذشته که کشور رشد ۳ درصدی اقتصاد را تجربه کرد، یک پای ثابت و البته اثرگذارش در ۴ فصل متمادی، افزایش تولید خودرو بود. به همین دلیل دولت دست به کار شد و تصمیم گرفت که در بسته رونق اقتصادی که برای شش ماهه دوم سال جاری تدوین کرده است، توجه ویژه ای به تحریک تقاضای خودرو داشته باشد. به همین دلیل ولی‌اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی روز گذشته اعلام کرد که وام خرید خودرو از ۱۵ میلیون تومان به سقف ۲۵ میلیون تومان افزایش یافته و متقاضیان تا ۸۰ درصد قیمت یک خودرو را می‌توانند وام دریافت کنند و ۸ ساله پس دهند.

وام ۲۵ میلیونی با بازار خودرو چه می کند؟

بر همین اساس، یک حساب سرانگشتی به خوبی نشان می دهد که اگر یک متقاضی، ۸۰ درصد نرخ یک خودرو را بخواهد وام از بانک دریافت کند، می تواند با پرداخت ۴ میلیون تومان یک پراید ۲۰ میلیون تومانی بخرد و ۱۶ میلیون تومان مابقی را هم ظرف مدت ۷ سال و با نرخ ۱۶ درصد بازپرداخت کند. البته بعد دیگر داستان، همراهی بانکها و تامین منابع مورد نیاز آنها برای متقاضیان است.

در این میان البته افزایش وام خودرو، موافقان و مخالفان بسیاری هم دارد. برخی می گویند که نباید مجدد خودروسازان را در لاک حمایتی دولت فرو برد و برخی دیگر نیز بر این باورند که هر گونه تلنگری در صنعت خودرو، منجر به فعال شدن صنایع پایین دستی یعنی فولاد و قطعه سازان و قالب سازان و سایر بخش‌های مرتبط با تولید خودرو می‌شود.

اما فعالان بازار خودرو معتقدند که افزایش وام خودرو می تواند تحرکی در بازار ایجاد کرده و گرمای بهاری را به بازار سرد و پاییزی خودرو بدهد. یکی از این فعالان خودرو در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: حال که دولت تصمیم به این گرفته که تحرکی در بازار خودرو ایجاد کند؛ بانکها نیز باید همراهی لازم را صورت دهند؛ به نظر می رسد که این ترفند دولت بتواند تقاضای بازار را تحریک کند.

وی می افزاید: اکنون موقعیت و فرصت خوبی برای مردم پیش آمده تا با حداقل قیمت و در واقع، پیش پرداخت، خودروهای داخلی را خریداری کنند؛ چراکه ممکن است با فعال شدن شورای رقابت، مجدد خودروسازان فیلشان یاد هندوستان کند و تقاضای افزایش قیمت را به این شورا ارایه دهند.

اولتیماتوم سیف به خریداران خودرو

این گفته فعال بازار خودرو در حالی است که روز گذشته نیز علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی هم شرایط بازار را اکنون در بهترین وضعیت برای خرید کالاها دانست و گفت که نه به عنوان یک وزیر، بلکه به عنوان یک شهروند و کارشناس اقتصادی، اگر قصد خرید کالایی را داشته باشد، حتما و حتما اکنون را بهترین فرصت برای مراجعه به بازار می داند.

البته ولی اله سیف، رئیس کل بانک مرکزی نیز با تائید صحبت‌های وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: ممکن است در سال آینده و پس از اتمام دوره اجرای شش ماهه بسته رونق اقتصادی، دیگر چنین فرصت‌هایی برای مردم در خرید کالا با وام مناسب و تسهیلاتی که دولت برای تحریک تقاضا در نظر گرفته، پیش نیاید.

با ۴ میلیون تومان خودرو بخرید

حساب سرانگشتی نشان می دهد که با وامی که دولت برای خرید خودرو تا سقف ۲۵ میلیون تومان و به میزان ۸۰ درصد ارزش خودرو تدارک دیده است، یک پراید ۲۰ میلیون تومانی را می توان به قیمت ۴ میلیون تومان خریداری کرد.

هم اکنون قیمت هر دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ جی‌ال‌ایکس در بازار آزاد ۲۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، هر دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ دوگانه سوز ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، هر دستگاه پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس ۲۹ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان، پژو پارس سال ۳۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پارس دوگانه سوز ۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پارس اتومات دو ایربگ نیز ۴۳ میلیون تومان است.

همچنین هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ ۵ در بازار ۳۵میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ معادل ۳۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، رانا ۳۲میلیون تومان، تندر ۹۰ ای۲ معادل ۴۰میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، تندر ۹۰ اتومات ای۲ معادل ۴۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سمند SE معادل ۲۷میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سمند LXمعادل ۳۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سمند EF۷ نیز ۲۹میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است، همچنین قیمت هر دستگاه رنو کپچر نیز ۱۱۹ میلیون تومان در بازار است.

بررسی های میدانی مهر نشانگر این است که قیمت هر دستگاه پراید ۱۱۱ معادل ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۱ معادل ۱۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان، پراید ۱۳۲ معادل ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، پراید ۱۴۱ معادل ۱۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، تیبا ۲۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و تیبا هاچ بک نیز ۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

همچنین قیمت هر دستگاه خودروی آریو با گیربکس دستی ۴۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، آریو با گیربکس اتوماتیک ۵۴ میلیون تومان، کیا سراتو ۱۶۰۰ دنده‌ای ۷۲ میلیون و ۲۰۰ تومان و کیا سراتو ۱۸۰۰ اتومات ۸۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

قیمت خرید خودروها با ۲۵ میلیون تومان وام

 


نام خودرو

قیمت نمایندگی

میزان پیش پرداخت با وام ۲۵ میلیون تومانی

 

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

۳۴میلیون و ۱۰۰هزار تومان

۹میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

 

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس

۳۰میلیون تومان

۶میلیون تومان

 

رانا

۳۳میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

۸میلیون و ۲۳۰ هزار تومان

 

پژو پارس سال

۳۵میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

ده میلیون و ۳۰۰ هزار تومان

 

تیبا

۲۳میلیون و ۹۵۰ هزار تومان

۴میلیون و ۷۹۰ هزار تومان

 

پراید ۱۱۱

۲۰میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

۴میلیون و ۲۰ هزار تومان

 

پراید ۱۳۲

۱۹میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

۳میلیون و ۹۶۰ هزار تومان

 

پارس تندر

۳۹میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

۱۴میلیون و ۳۵۰ هزار تومان

 

سمند ال ایکس

۲۹میلیون و ۸۰۰ هزار تومان

۵میلیون و ۹۶۰ هزار تومان

 
سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد - سایت خبری تحلیلی ...
www.tabnak.ir › اقتصادی › داخلی
Translate this page
19 hours ago - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات برنامه تحریک تقاضا توسط دولت، اعلام کرد: سقف وام خرید خودرو از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت. ... سال گفت: در آذرماه سال ۹۳ با افت شدید قیمت نفت مواجه بودیم و اثرات آن در اقتصاد مورد ... دامنه سپرده قانونی برای بانک‌های تجاری از ۱۵ به ۱۳ درصد تغییر یابد. .... آخرین اخبار.
اخبار،اخبار اقتصادی,جدیدترین اخبار اقتصادی و بازرگانی ...
www.beytoote.com/news/economy-news/
Translate this page
طبق اعلام سازمان هدفمندی یارانه ها، یارانه نقدی مهر ماه با 5 روز تاخیر فردا واریز می شود ... خودرو پژو پارس سال در بازار به قیمت 34 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می‌رسد. ..... جزئیات تازه از وام ۱۰۰ میلیونی ساخت/ نرخ سود ۲۴ درصد و غیرقابل انتقال به خریدار .... "مالیات بر ارزش افزوده" به "مالیات بر مصرف" تغییر نام می‌دهد / مالیات بر مصرف ...
اخبار قیمت خودرو - موتور جستجوی قطره
www.ghatreh.com/news/subcat/car-قیمت%20خودرو/.../...
Translate this page
قیمت خودروهای داخلی در بازار + جدول خودرو پژو پارس سال در بازار به قیمت میلیون و 300 هزار تومان به فروش می رسد. - لطفا از ارسال واژه ها و عبارات توهین آمیز ، مطالب دارای ...
وام خودرو 25میلیون تومان شد/ جزئیات کارت‌های وام 10میلیونی ...
www.mizanonline.ir/.../وام-خودرو-25میلیون-تومان-شد-...
Translate this page
18 hours ago - پایان عملیات بازگشت حجاج به ایران/ اصفهان میزبان آخرین پرواز ... وام خودرو 25میلیون تومان شد/ جزئیات کارت‌های وام 10میلیونی/ مردم منتظر ارزانی باشند ... سخنگوی دولت افزود: سیاست هایی کنترل قیمتی متناسب با فضای پس از تحریم داریم ... وی افزود: برنامه های دولت با متناسب تغییر شرایط، تغییر وضعیت می دهد.
خودرو - آخرین اخبار از بازار خودرو، قیمت خودروهای داخلی و خارجی ...
sahebkhabar.ir/subject/103276/خودرو
Translate this page
با ۴میلیون تومان خودرو بخرید/وام۲۵میلیونی با بازارخودرو چه می کند ... قیمت خودرو در بازار شنبه 25 مهر ... جزئیات تحریک تقاضا توسط دولت/ وام خودرو ۲۵ میلیون تومان شد ... شده بود که قرار است با تغییر سیاست‌ها دامنه آن از 10تا 13 درصد تعیین شود.
خبرهای اقتصادی | خبر فارسی
khabarfarsi.com/اقتصادی
Translate this page
قیمت خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی ... به گزارش اعتماد، این بازار که روزگاری شاهد رونمایی از خودروهای زیر 100 میلیون برای جذب مشتریان عام خود بود، چندی است که با تغییر ... در آخرین معاملات دیروزبازار سکه و طلای تهران، هر قطعه سکه تمام، 9 میلیون495 ..... جزئیات بسته جدید اقتصادی دولت اعلام شد/ 80درصد قیمت خودرو وام داده می ...
وام 25 میلیونی خرید خودرو اعطا می شود - شهرخبر
www.shahrekhabar.com/analysis/1445086380863536
Translate this page
19 hours ago - قیمت هر تاکسی هیبریدی 120 میلیون تومان · قیمت روز خودروها در دبی چقدر است؟ نرخ حمل خودرو با قطار – مهر 94 · افزایش قیمت محصولات جیلی در ایران ...
اخبار قیمت خودرو - تی نیوز
tnews.ir/Tags/قیمت-خودرو
Translate this page
از وام ٢۵ میلیونی خودرو تا کارت ١٠میلیونی خرید کالا در «بسته ۶ماهه رونق اقتصادی»؛ ... مدیران سابق خودروسازی با سود فروش، سهام بانک و ملک خریدند * کارگران گم شده معدن نگین زنده ... وام خودرو 25 میلیون تومان شدبا بازپرداخت 7ساله! .... تصاویر/ رونالدو و مسی در سال 2030 · 1000میلیارد تومان جریمه تغییر کاربری پدیده · گالری داعش!
تغییر قیمت خودرو با وام 25 میلیون تومانی - سیمرغ
seemorgh.com › خبر › اقتصادی
Translate this page
1 hour ago - بانک مرکزی تصمیم گرفته تا ۸۰ درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف ۲۵ میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک ...
وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو |میزان سود مدارک مهلت زمان ...
jadidtarinadmin.rozblog.com/post/543
Translate this page
16 hours ago - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات برنامه تحریک تقاضا توسط دولت، اعلام کرد: سقف ... که قرار است به سیاست دامنه سپرده قانونی برای بانک‌های تجاری از ۱۵ به ۱۳ درصد تغییر یابد. .... وام خودرو 25 میلیون تومان شد | رییس کل بانک مرکزی با اعلام .... فروش ویژه محصولات سایپا با وام 6 میلیون تومانی - عصر خودرو
سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد - سایت خبری تحلیلی ...
www.tabnak.ir › اقتصادی › داخلی
Translate this page
19 hours ago - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات برنامه تحریک تقاضا توسط دولت، اعلام کرد: سقف وام خرید خودرو از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت.
قیمت خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی +جدول - آخرین نیوز
www.akharinnews.com/.../95032-قیمت-خرید-خودرو-ب...
Translate this page
1 hour ago - بانک مرکزی تصمیم گرفته تا ۸۰ درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف ۲۵ میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب ... با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می‌توان با ۴ میلیون تومان صاحب شد.
وام 25 میلیونی خرید خودرو با سود 16% تصویب شد | دنده 6 ...
dande6.com/.../وام-25-میلیونی-خرید-خودرو-با-سود-1...
Translate this page
19 hours ago - شرایط دریافت وام 15 میلیونی خرید خودرو+باز پرداخت 30.7 میلیونی .... و 25 هم وام سود هرسال برای 25 می شود 4 میلیون یعنی سود 25 تومان بعد از 7 سال ...
25 میلیون تومان وام خودرو، با اقساط ماهانه 480 تا 500 هزار تومان ...
news.sahamyab.com/news/read/998152
Translate this page
18 hours ago - در نتیجه مبلغ 42 میلیون تومان اصل و فرع برای 84 ماه قسط بندی شده و ... دولت، اعلام کرد: سقف وام خرید خودرو از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت.
الف - قیمت خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی - نسخه قابل چاپ
alef.ir/prta0unem49nwi1.k5k4.html
Translate this page
2 hours ago - بانک مرکزی تصمیم گرفته تا ۸۰ درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف ۲۵ ... البته سقف ۲۵ میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می‌توان با ۴ میلیون تومان صاحب شد.
قیمت خرید خودرو با وام 25 میلیون تومانی - خبر فارسی
khabarfarsi.com/n/14572421 - Translate this page
1 hour ago - خبرگزاری مهر: بانک مرکزی تصمیم گرفته تا 80 درصد قیمت خودروهای داخلی را وام بپردازد. البته سقف 25 میلیون تومانی را هم برای این وام در نظر گرفته است. با یک حساب سرانگشتی،یک پراید را می توان با 4 میلیون تومان صاحب شد.
وام خودرو 25 میلیون تومان شد | رییس کل بانک مرکزی با اعلام
www.ghatreh.com/news/.../وام-خودرو-میلیون-تومان
Translate this page
20 hours ago - رییس کل بانک مرکزی با اعلام جزییات برنامه تحریک تقاضا توسط دولت، اعلام کرد: سقف وام خرید خودرو از 15 به 25 میلیون.
وام 25 میلیون تومانی خرید خودرو |میزان سود مدارک مهلت زمان ...
jadidtarinadmin.rozblog.com/post/543
Translate this page
16 hours ago - سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد - سایت خبری تحلیلی ... www.tabnak.ir › اقتصادی › داخلی ۳ ساعت پیش - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام ...
اخبار پارسیک - سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد
news.parseek.com/Url/?id=11333783
Translate this page
سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد. ... سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد. سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد.
سقف وام خرید خودرو 25 میلیون تومان شد - Shafaqna
monitor.shafaqna.com/FA/IR/2253923
Translate this page
18 hours ago - رئیس کل بانک مرکزی با اعلام جزئیات برنامه تحریک تقاضا توسط دولت، اعلام کرد: سقف وام خرید خودرو از ۱۵ به ۲۵ میلیون تومان افزایش یافت.


۹۴/۰۷/۲۶
بخش نظرات این مطلب
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی